יוצרת הפיוצ׳ר אלקטרו-פופ מגיעה בפעם הראשונה לתל-אביב, בשמיני למאי. הנה כמה מילות היכרות עם הדנית הבינלאומית, למי ששהה את 2014 בחלל.

לרכישת כרטיס להופעה

* שנת 2014 הייתה טובה אל MØ. המיקס שרקחה בין אלקטרו, אר.אן.בי, לפטפילד ונגיעות של טראפ כבש את ההמונים. אם זה שיתוף הפעולה עם ענק הדאנס Avicii, העבודה עם Diplo או חלקה בסינגל המדובר של הראפרית האוסטרלית איגי אזיליה (עימו הופיעו כאורחות מוזיקליות ב-SNL) – הדנית כבשה את הפלייליסטים של תחנות הרדיו המרכזיות מסביב לעולם (גם בישראל) וצברה מיליוני האזנות ביוטיוב. שדרן ה-BBC האגדי זיין לואו אף העניק לאלבום הבכורה שלה, No Mythologies To Follow, את חותמת Zane Lowe’s Hottest Record רגע לפני יציאתו.
גם אם היא מסרבת להכיר בכך, את שנת הפריצה שלה השלימה MØ בתור כוכבת פופ בינלאומית, כשגם בבית נותנים לה כבוד גדול, עם לא פחות מארבעה פרסים בטקסי המוזיקה הדנית.

* בגיל 7, עת שמעה לראשונה את הספייס גירלז, הבינה MØ מה היא אוהבת בחיים. עם זאת, את דרכה המוזיקלית החלה קרן מארי אורסטד דווקא בעולם הpאנק, עם דואו בשם MOR. את קים גורדון מסוניק יות’ היא מגדירה כמודל לחיקוי, והרכבים כמו ה-Smashing Pumpkins ו-Yeah Yeah Yeahs להשראותיה המוזיקלית. היא הספיקה להוציא שני אי.פיים עם MOR לפני פירוקן.
בסביבות אותו הזמן, החלה לשתף פעולה עם המפיק רוני וינדאל על סקיצות של שירי פופ אקפליים, מה שהוביל במהרה לסינגל הראשון שלה כאמנית סולו, Glass. אי.פי הבכורה של MØ יצא מעט לאחר מכן בהפצה דיגיטלית.

* גם אם מים רבים זרמו מאז ימיה כפאנקיסטית, MØ בת ה-26 משמרת מודעות פוליטית וחברתית גבוהה. נושא עיקרי ביצירתה הוא ההתבגרות אל תוך החברה המערבית, המעודדת מצוינות אך מסתפקת במועט, ומותירה את האינדיבידואל במצב תמידי של חוסר סיפוק. כמו כן, התבטאה בעבר אודות הצורך ברפורמות במדיניות הכלכלית במולדתה ולאחר ביקורה האחרון ברוסיה, קעקעה על הירך את מסכת הסקי המפורסמת של להקת Pussy Riot.Comments are closed.