הצמד RHYE מגיע להופעה ראשונה בתל אביב

RHYE
יום שני – 02/11/15 בארבי ת”א
הצמד הדני-קנדי, שמפלרטט עם עולמות של סול, ג’אז ואלקטרוניקה, יגיע לראשונה לתל אביב להופעת להקה.

בתחילת הדרך, הצמד התעקש להוציא את המוזיקה מבלי לחשוף את פניהם ובעיקר את פניו של מייק מיילוש הסולן. “אני יודע איך התעשייה עובדת, מהר מאוד זה מתחיל לעסוק בבן אדם ולא במוזיקה. אני רציתי שייתמקדו במוזיקה.” לבחירה להישאר אנונימיים בשלב הראשון היה גם אפקט נוסף, רבים חשבו שהפרונטמן של Rhye היא בכלל אישה.
אבל למרבה ההפתעה, מייק מילוש הקנדי, שהוציא גם ארבעה אלבומים בתור Milosh ומנגן בצ’לו מאז שהוא בן שלוש, הוא בכלל גבר סטרייט ונשוי. וכמובן, שכל פעולת ההסתרה רק הפכה אותו לפרסונה יותר מדוברת.
ההיכרות עם שותפו ליצירה, רובין האניבל הדני, האיש והסימפול ב-Bitch Don’t Kill My Vibe, החלה כשמיילוש נקרא לאולפן, לעבוד עם האניבל והרכבו הקודם Quadron. הקליק היה מיידי. קצת לאחר מכן, כשהאניבל חיזר אחר בחורה עד לוס אנג’לס, הם נפגשו מחדש והחלו לעבוד על החומרים ל-Rhye.
אלבומם Woman זכה לאהדה גדולה מהמבקרים, לרבות חותמת Best New Music מפיצ’פורק ויומן המופעים הפך עמוס במהרה. הR&B האלקטרוני של Rhye, שמעלה זכרונות מ-Sade המיתולוגים והשוואות אל ה-XX, מצליח להיות “מיני ורומנטי מבלי להיות וולגרי, ארוטי מבלי להרגיש תאותני.” התזמורים האינסטרומנטליים המבריקים של האניבל עושים שימוש עדין ומיומן בכלי מיתר, תיפוף וביטים אלקטרוניים ואפילו בחצוצרות. 

מפתיחת המסך הבלתי נשכחת ב-20 השניות הראשונות של Open, אחד משירי הפופ הטובים של השנים האחרונות, הדימר מתגבר על הפלצטו הנפלא של מיילוש. The Fall מרים קצת את דוושת הקצב עם תשובתם העדינה של Rhye לגל הדיסקו המודרני. ב-Last Dance ו-Shed Some Blood, מהדהד המוטיב הפאנקי של הצמד ו-Major Minor Love,
שמפציע לקראת סוף האלבום, הוא השיר הראשון שהצמד עבד עליו יחד ותצוגת תכלית של היכולות הווקאליות הפנומנליות של הסולן.

בימים אלה, מתחילות לבצבץ סנוניות מתוך האלבום הבא. מיילוש טוען כי הוא עלול לצאת תחת שם אחר, “עשו אותו אותם אנשים שעבדו איתנו על Rhye, אבל זה לא מרגיש כמו Rhye.”

לרכישת כרטיסים : https://www.barby.co.il/showcat.aspx?id2=1281Comments are closed.