Future – 25.10 – Ganei Hataarucha

Hndrxx press 1 Ricky Saiz

FUTURE

FUTURE

יום רביעי | 25.10.17 | גני התערוכה – תל אביב

כרטיסים: EVENTIM.CO.IL/FUTURE

- – – – -

 

ההיפ-הופ האמריקאי נראה לפעמים כמו טורניר היאבקות שלא נגמר – התחרות על הפסגה לא מפסיקה, בכל יום מוכתר אלוף חדש וכולם מדברים הרבה שיט ולבושים מצחיק. אבל בכל דור, המירוץ הבלתי פוסק הזה מוליד כמה כישרונות שמצליחים להתעלות מעל כל השאר, ולקבע את עצמם במעמד של אגדה אמיתית. בדור שלנו, אחד מהאמנים האלה הוא פיוצ׳ר – הראפר מאטלנטה שפרץ לחיינו ב-2010 ומאז אנחנו זוכים לחזות בו הופך לאחד הראפרים החשובים והמשפיעים של העידן הזה ובכלל.

 

 

מתחילים מהסוף – שני האלבומים האחרונים של פיוצ׳ר, “Future” ו-“HNDRXX” שיצאו השנה בהפרש של שבוע אחד מהשני, שברו שיא עולם והגיעו מידית למקום הראשון במצעד הבילבורד. פיוצ׳ר (או בשמו המלא נייוודיוס ד׳מון ווילבורן) הגיע להישג הזה אחרי דרך ארוכה ומוסר עבודה כמעט על אנושי. פיוצ׳ר נולד באטלנטה ב-1983, וגדל במשפחה המורחבת של ה-Dungeon Family, קולקטיב המפיקים האגדי שהביא לעולם את אאוטקאסט. באותה התקופה הוא קיבל את הכינוי שלו, וסומן על ידי המשפחה כ״סאונד של העתיד״. להיט הענק הראשון שלו, “Same Damn Time” הציג לעולם את הסגנון שלו – קול צרוד ואוטוטיון שמשתלבים זה עם זה ויוצרים סאונד מהפנט של ראפ ושירה – והפך אותו לכוכב מיינסטרים וכתוצאה מכך גם משת״פ קבוע שכל ראפר צריך לגייס כדי שיהיה לו פזמון שישבור את המצעדים.

 

 

מאז עברו לא מעט להיטים בנהר, כל אחד מהם גדול ומפציץ יותר מקודמיו, מ”Buggatti” דרך “Move That Dope” ו-“Fuck Up Some Commas”. פיוצ׳ר ממשיך לשלוט במצעדים ביד רמה ולא עוצר את הקצב ההיסטרי של העבודה – עד השנה שעברה פיוצ׳ר שחרר לא פחות מ-11 מיקסטייפים וארבעה אלבומים, שרק צברו הישגים ופופולריות בקרב המאזינים והמבקרים כאחד. ב-2015 פיוצ׳ר חבר לדרייק, ויחד הם הוציאו את “What A Time To Be Alive”, אחד מפרויקטי השת״פ הכי מצליחים בהיסטוריה של הז׳אנר, שהשיר “Jumpman” מתוכו הפך ללהיט חוצה גבולות, מלונדון ועד ערב הסעודית. זאת לצד שיתופי פעולה ורמיקסים עם ענקים נוספים כמו קנדריק למאר, דה וויקנד, ריהאנה, קלווין האריס, מארון 5 וניקי מינאז׳.

 

הזן המסוים של הטראפ שהוא יוצר הפך להיות הבון טון של הז׳אנר, אבל עדיין אין אף אחד שעושה את זה יותר טוב ומדויק ממנו. הוא מצליח לרקד בקלילות בין דמות הילד הרע ששר שירי סמים ניהיליסטיים לבין פזמונאי פופ גאוני שחוצה ז׳אנרים וגילאים. “Mask Off”, הסינגל המוביל מאלבומו האחרון, הוא דוגמה טובה לאופן בו הוא לוקח נושאים אפלים ומייצר מהם מוזיקה מרוממת רוח – בחיים לא היה כיף כל כך לשיר על כדורי פרקוסט. 

הופעת הענק של פיוצ׳ר בפסטיבל קואצ׳לה האחרון, קבעה את זה סופית: בעידן בו ההיפ הופ הוא הרוקנ׳רול החדש, פיוצ׳ר הוא הרוקסטאר החדש. מיותר לציין שההגעה של אמן בסדר גודל כזה לארץ, כשהוא באמת בשיא האולטימטיבי של הקריירה שלו, היא לא מובנת מאליה, ומדובר באירוע שכל כך חובב מוזיקה שמעוניין לחיות בהווה (וגם קצת בעתיד) חייב לעצמו.

 

פיוצ׳ר ינחת בתל-אביב להופעה נדירה בנוף המקומי, ב-25 לאוקטובר בגני התערוכה. כרגיל אצלנו – בלי גולדן רינג או VIP. כרטיסים בסבב מכירה ראשון במחיר אחיד של 249 שקלים זמינים ב - Eventim.co.il/Future.

- – – – – – – – – – – – – – -Comments are closed.